BAŞKAN AKIN, ELEŞTİRİLEN 17 MİLYONLUK GİDERİ TEK TEK ANLATTI

BAŞKAN AKIN, ELEŞTİRİLEN 17 MİLYONLUK GİDERİ TEK TEK ANLATTI

Bartın Belediyesi Mart 2019 Meclis Toplantısı, Bartın Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın Başkanlığı’nda toplanan Meclis, 16 gündem maddesini görüşerek, İmar Komisyonuna havalesine karar verdi. Başkan Akın, meclis toplantısının ardından 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili Belediye Meclis Üyelerine ayrıntılı bilgiler verdi. Doğru olmayan şeylerin siyaseten kullanılmak istendiğini belirten Başkan Akın, diğer hizmet alımı adı altında yapılan 17 milyonluk harcamayı kalem kalem açıkladı.

Yanlış anlaşılmalar var

Konuşmasında Akın, şu ifadeleri kullandı; “Belediye bütçemizde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili değerlendirme yapma gereği duydum. Bu kalemle ilgili yanlış anlaşılmalar var. Bu konuyla ilgili ayrıntılı basın açıklaması da yapacağım. Diğer hizmet alımları adı altında yapılan harcamaları sizlerle paylaşacağım. Bartın Gıda İnşaata 348 personel için 10 milyon 136 bin TL maaş ödedik. Taşeronda çalışan işçilerimiz bildiğiniz gibi kanunla belediye şirketine geçti. Bu işçilerimizin maaşları bu kalemden ödeniyor. Taşeron Yasası öncesi 1 milyon 995 bin 448 TL maaş ve sigorta ödemesi de bu kaleme dahil. İŞKUR aracılığıyla çalışan 70 personel için 535 bin TL, liman hizmetleri için çalıştırılan 2 adet kılavuz kaptanı maaşı ve tehlikeli madde güvenlik danışmanlık ücreti olmak üzeri toplam 580 bin TL, belediyemiz kurs ve etkinliklerinde görev yapan personel için 344 bin TL, bir adet peyzaj mimarı ve imar affıyla ilgili çalıştırılmak üzere alınan harita mühendisi hizmet alımı için 209 bin TL bu giderlere bakıldığında toplamda 14 milyona yakın bir gider ortaya çıkıyor.

Aslı olmayan bir şeyi siyaseten kullanmak doğru değil

Bu giderlere ilave olarak Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüzce yapılan ilaçlama, kedi ve köpeklerin bakımı, tedavileri ve beslenmeleri için 1 milyon 995 bin 448 TL ödedik. Yine 136 kadrolu işçi için 64 bin 448 TL iş güvenlik hizmetine ödeme yaptık. Liman, terminal, otopark, sosyal tesisler ve inkumu kamp tesisinin defter kayıtları için 73 bin TL mali müşavirlik hizmeti de bu kalem içerisindedir.  Bu mali müşavirlik hizmeti de kanun gereğidir. Afet acil durum hizmeti için 49 bin TL ve son olarak da İnkumu plaj temizliği için 45 bin TL ödeme bu kalemden gerçekleştiriliyor. Bu kalemdeki tüm giderlerin toplamı 17 milyonu buluyor. 13-14 tane harcama var. Diğer giderler deyince herhalde eleştirenlerin aklına para dağıtıyor diye geliyor. Bu konuda yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Yanlış bir algı oluşturup siyaseten kullanmak istiyorlar. Aslı olmayan bir şeyi siyaseten kullanmak doğru değil.”

  • 2019-03-06 22:22:03 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
BARTIN’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Ovatekkeönü köyünde bir ahırda çıkan yangın vatandaşları korkuttu.