EĞİTİM

BU MEKTUPLAR MEHMETÇİĞE

BU MEKTUPLAR MEHMETÇİĞE

ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİĞE MEKTUP
Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere gönderilmek üzere ‘Mehmetçiğe 101 Mektup’ projesi düzenledi. Lise öğrencileri tarafından yazılan 101 adet mektup Ulus İlçe Kaymakamı Recep Hasar tarafından Ulus İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Berker Dongul’a teslim edildi. Mektuplar Afrin’de ki Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere postalanacak.
Proje kapsamında öğrenciler tarafından Mehmetçiklerimize her satırı duygu dolu mektuplar yazıldı. Mektupların Afrin’e gönderilmek üzere teslim törenine Ulus İlçe Kaymakamı Recep Hasar, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Berker Dongul, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Muhammet Aydın, Abdipaşa Çok Programlı Lisesi Müdürü Serdar Yavuzaslan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Çanakkale ruhunu yeniden yaşıyoruz
Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’de törendeki konuşmasında, “Allah askerlerimize ve ordumuza güç versin. Çanakkale ruhunu yeniden yaşıyoruz. Atalarımız Çanakkale’de bu toprakları kanları ile yoğurdular. Şu an devam eden Zeytin Dalı harekatının da başarı ile tamamlanacağına gönülden inanıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize de şifalar diliyorum. Gençlerimize de bu şekilde dik bir duruş sergiledikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
Abdipaşa Çok Programlı Lise öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Kaymakam Hasar tarafından İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Dongul’a teslim edildi.  Üsteğmen Dongul çok duygulandığını ifade ederek, “Böyle gençlik, böyle bir millet olduğu müddetçe bu ordunun sırtı yere gelmez. Gerçekten çok duygulandırdınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ise Mehmetçiğe 101 Mektup projesi gibi Mehmetçik Vakfına Yardım projesinden de çok güzel geri dönüşler almaya devam ettiklerini belirtti.

  • 2018-12-10 12:56:29 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
BARTIN’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Ovatekkeönü köyünde bir ahırda çıkan yangın vatandaşları korkuttu.