GÜNDEM

Acı haberi üzüntüyle öğrenildi

Acı haberi üzüntüyle öğrenildi

Bartın’da Piryamcılar Caddesinin başındaki Tökelek isimli hırdavat başta olmak üzere binlerce ürünün satıldığı işyerinin sahiplerinden biriydi İbrahim Altan.

Büyüklerinin kurduğu TÖKELEK adlı işletmeyi kardeşi Mehmet Altan'la birlikte işletiyordu.
63 yaşındaki İbrahim Altan’ın bir süredir tedavi gördüğü biliniyordu.

5-10 metrakereye dünyaları sığdırdılar

TÖKELEK isimli işyeri Bartın’ın en tanınmış dükkanları arasında başı çekiyor.

İşyeri çok küçük bir yer olmasına rağmen namı öylesine büyük ki…

Neredeyse tüm Bartın Tökelek'in yerini bilir.

Hatta şehre dışarıdan gelen memurlar ve üniversite öğrencileri dahi Tökelek’in yolunu tutar, koskoca şehirde bulamadıklarını o küçücük dükkanda bulur.

Tökelek, çarşı pazar gezilip bulunamayanın bulunduğu bir iş yeri olduğu gibi geçmiş zamanlarda günümüze şehrin buluşma noktası konumundaki önemli noktalarından biridir. 
Zira, bir ürün dükkan dükkan gezilip bulunamadığında "Nerede bulabiliriz?" sorusunun yanıtı "Tökelek de bulursunuz" olur.

Daha cep telefonlarının olmadığı günlerde bile “Nerede buluşuruz?” sorusunun karşılığı çoğu zaman “Tökelek’in orda buluşuruz” şeklindeydi.

Seracılık malzemelerinden nalbur malzemelerine, haşare ilaçlarından tel süpürgeye ve daha sayamadığımız binlerce çeşit ürünün satışını yapan, Bartınlıların hatta yolu Bartın'a düşmüş neredeyse herkesin bir şekilde uğradığı TÖKELEK bugün acı bir haberle Bartın'ın gündeminde.
Tökelek nice derde çareydi. Aranıpta bulunamayan ne varsa ondaydı. Dükkanından çıkan, "Allah razı olsun" cümlesini kurar öyle çıkardı.

Meşhur TÖKELEK'in sahiplerinden İbrahim Altan'ın vefat haberi Bartın'da üzüntüyle öğrenildi.

Son yolcuğuna Bartın'ın önde gelen isimlerinin yanı sıra ailesi başta olmak üzere esnaf dostları, müşterileri ve tüm sevenleri tarafından dualarla uğurlandı.


 

  • 2023-03-28 14:09:17 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.