GÜNDEM

AMASRA'DA BALIK FİYATLARI

AMASRA'DA BALIK FİYATLARI

Balık tezgahları şenlendi... Hamsi, palamut, istavrit ve daha fazlası...

Denizlerdeki av yasağının kalkmasıyla birlikte balıkçı tezgahları şenlendi. Bartın’ın Amasra ilçesinde balıkçı tezgahlarında palamut tanesi 15 TL’den, yerli hamsi ise kilosu 15 TL’den satışa sunulmaya başlandı.

Denizlerdeki av yasağının kalkması ve deniz suyu sıcaklığının düşmesiyle birlikte avlanmak için denize açılan balıkçılar ağlarını doldurarak geri dönmeye başladı. Bartın’ın deniz kıyısında yer alan Amasra ilçesinde balıkçı tezgahları balık çeşitleri ile şenlendi.

Amasra’da yerli hamsi kilosu 15 TL’den, istavrit ve mezgit kilosu 25 TL’den, uskumru kilosu 20 TL’den, palamut ise tanesi 15 TL’den satışa sunulmaya başlandı.

Bereketli sezon bekliyoruz

Amasralı balıkçılar sezonun bereketli geçmesini umduklarını kaydederek, “Bu sezon hem bizim hem de vatandaşın yüzünü güldürecek şekilde sezonun bereketli geçmesini temenni ediyoruz. Balık ne kadar bol olursa fiyatları da o kadar uygun oluyor. Balık uygun olunca daha çok satarak biz sürümden kazanıyoruz. Vatandaşlar ise taze ve uygun fiyata bol bol balık yemiş oluyor.” Şeklinde görüşlerini ifade ettiler.

Soframızın vazgeçilmezi

Amasra’da yaşayan ve Amasra’ya günü birlik gezi için gelen vatandaşlarda kilo kilo balık alıyor. Vatandaşlar balığın sofralarda vazgeçilmez bir yeri olduğunu ifade ederek, “Denizlerimizden taze taze çıkan balığın yerini hiçbir şey tutmuyor. Balık bizim kültürümüzde var. Sofralarımızın vazgeçilmezi. Ne kadar ucuz olursa o kadar fazla alıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde balık daha da bollaşır ve fiyatlar düşer.” Diyerek görüş belirttiler.

  • 2021-09-15 10:51:13 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.