GÜNDEM

BARTIN ÇİLEĞİ RAKİPLERİYLE YARIŞIYOR

BARTIN ÇİLEĞİ RAKİPLERİYLE YARIŞIYOR

Bartın’da üretilen çilekler pazarda ve manavlarda tezgahları süslemeye başladı, peki çilek fiyatları ne kadar? İşte yanıtı…

 

Lezzetiyle, rengiyle ve kokusuyla meşhur Bartın çileği tezgahlarda yerini aldı. Bartın’da pazar yerlerinde ve manavlarda satışa sunulan Bartın çileğinin fiyatı ise merak konusu oldu.

 

Kentin farklı noktalarında üretilip satılmaya başlanan çilek fiyatlarında başı Güzelcehisar çileği çekiyor. Güzelcehisar’da yetişen çilekler 125 TL’den satışa sunuluyor.

 

Kozcağız bölgesinde yetiştirilen çilekler kilosu 100 TL’den satışa sunulurken Bartın’ın farklı bölgelerinde yetiştirilip alıcıyla buluşan çilekler ise kilosu 70 TL’den alıcı buluyor.

 

Bartın çileği rakipleriyle yarışıyor

 

Bartın çileğinin pazardaki en güçlü rakibi ise kuşkusuz Ereğli çileği. Kendine özgü tat, koku ve renge sahip Ereğli çileği 100 TL’den satışa sunulurken Ereğli’nin yediveren çileği ise 80 TL’ye tezgahları süslüyor.

 

İstanbul Silivri’den gelen Çilek 80 TL’ye, Aydın Sultanhisar’dan getirilerek halkın beğenisine sunulan çilekler ise 50 TL’den satışa çıkıyor.

  • 2024-04-19 16:45:37 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.