GÜNDEM

BARTIN KENT MERKEZİNİN İÇME SUYU PROBLEMİNİ ULUS BAHÇECİK YERALTI BARAJIYLA ÇÖZÜLÜYOR

BARTIN KENT MERKEZİNİN İÇME SUYU PROBLEMİNİ ULUS BAHÇECİK YERALTI BARAJIYLA ÇÖZÜLÜYOR

Ulus İlçe Merkezine yıllık ortalama 117 bin 111 m3 içme suyu sağlanacak ve ayrıca gölet kaptajındaki Eldeş ve Eseler köylerinde brüt 100 hektar arazi sulanabilecek.
Eldeş Göleti Ulus İlçesi Eldeş Köyü Karkuz Deresi üzerinde yer alıyor. Gölet içme suyu ve sulama amaçlı olup Uluş İlçe Merkezine yıllık ortalama 117 bin 111m3 içmesuyu sağlanacak ve ayrıca gölet mansabındaki Eldeş ve Eseler köylerinde brüt 100 hektar arazi sulanabilecek. Göletin gövde tipi silindirle sıkıştırılmış beton olan yüksekliği temelden 46 metre maksimum su depolama hacmi bir milyon 40 bin m3 olarak belirtildi. İş kapsamında bugüne kadar SSB gövde imalatının 25 metresi tamamlandı. Kalan imalatlar için ikmal ihalesi yapılarak çalışmalara başlanıldı. Yeniköy köyü ve Güneyören Köyü mahalellerine ulaşımı sağlayacak olan 4 kilometre uzunluğundaki yeni açılan köy rölokasyon yolu imalatları ise tamamlanma aşamasına geldi.

Eldeş Göleti ve Sulaması projesinin toplam proje bedeli 48 milyon 500 bin TL olarak açıklandı. Yeraltı Barajının tamamlanması ile Bartın il merkezine içmesuyu sağlayan Bahçecik Kaptajına yıllık 372 bin metreküp ilave İçme ve kullanma suyu sağlanacak.

  • 2021-09-10 11:28:35 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.