GÜNDEM

BARÜ'de 'Türk Sporu'na değer katacak projeler sergilendi

BARÜ'de 'Türk Sporu'na değer katacak projeler sergilendi

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri TÜBİTAK 2209-A kapsamında desteklenen projelerini sergiledi.

Fakültenin fuaye alanında düzenlenen ve yoğun ilgi gören sergide TÜBİTAK 2209-A kapsamında 2022 birinci ve ikinci döneminde desteklenmeye değer görülen 30 projeye yer verildi. 

BARÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Demirhan hedeflerinin proje kültürünü yaygınlaştırmak olduğunu belirterek 2023 yılı birinci çağrı döneminde 43 proje başvurusu yapıldığını ifade etti.

“BARÜ’lü öğrenciler 4 yılda 535 TÜBİTAK projesi üretti”

Proje sergisine katılan BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, stantları ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında öğrenci ve danışmanlarından bilgi aldı. Proje kültürünün yaygınlık kazanması için belli aralıklarla ‘Proje Hazırlama ve Yönetme’ eğitimlerinin verildiğini hatırlatan Rektör Uzun, “Geride bırakılan 4 yılda öğrencilerimiz TÜBİTAK 2209 kapsamında 535 proje üreterek destek aldılar. Bu projelerden çeşitli yarışmalarda ödül alan, fikirden ürüne dönüşen ya da saygın dergilerde yayınlananlar oldu. Sadece bilgiyi aktaran değil, aynı zamanda üreten bir üniversite olmak hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarla ’Tam bağımsız, güçlü Türkiye’ anlayışına katkı sunuyoruz” dedi.

“Türkiye yüzyılını inşa edecek öğrencilerimize güveniyoruz”

Rektör Uzun, bilim ve teknoloji temelinde katma değeri yüksek ürün ve hizmetler geliştirmek istediklerini de kaydederek “Bilgi üretim sürecinde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine ve dönüşümüne liderlik edecek nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi önceliklerimiz arasında yer alıyor. Gençlerimize inanıyor, onların geleceğimizi inşa ve ihya edeceğini biliyoruz. Bu süreçteki gayretleri için Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan’ı, akademik ve idari insan kaynağımız ile tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bizleri daha iyiye ulaşma konusunda destekleyen YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar ile YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. ‘Üreten Üniversite’ yolculuğundaki teşvikleri için TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal ile yakın ilgileri dolayısıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.   

  • 2023-06-14 13:33:16 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.