GÜNDEM

Filyos Bartın'a geliyor

Filyos Bartın'a geliyor

Filyos Vadi Projesi Türkiye’deki ve dünyadaki yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Önemli lojistik firmaları bölgeye yakın noktalara konuşlanabilmek için arazi arayışlarında bulunurken Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin kaderini değiştirecek proje için Bartın’daki hazırlıklarda hız kazanıyor.

Bartın Valisi Sinan Güner’in Başkanlığında yürütülen çalışmalarla binlerce kişiye doğrudan istihdam olanağı sunacak olan projenin Bartın’a sunacağı katkılar hesaplanırken proje ile birlikte doğacak ihtiyaçlara cevap verilebilmesi için planlamalar yapılıyor.

Vali Sinan Güner'in özverili çalışmalarıyla beraber proje bölgesinden Bartın kent merkezine mevcut ulaşım ağlarının genişletilip standartlarının yükseltilmesi ve yeni ulaşım alternatifleri de masaya yatırılıyor.

Vali Sinan Güner, Filyos Vadisi projesinden İlimizin ekonomik ve sosyal olarak en üst seviyede yararlanması ve bu çerçevede gerçekleştirilecek yatırımların izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla bir dizi incelemelerde bulundu.

Büyükkızılkum köyü ile Filyos Limanı arasında halen mevcut olan veya yapılabilecek yol güzergahlarını inceleyen Vali Güner, Büyükkızılkum, Hatipler, Mugada ve Güzelcehisar bölgelerinde mevcut planlara ilave olarak yeni sosyal yaşam, turizm ve konut alanlarının oluşturulup oluşturulamayacağı hususlarında Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin’den bilgi aldı.

Vali Güner’in bu çalışmaları Zonguldak basınının da dikkatini çekti.

Zonguldak’ın popüler haber sitelerinden biri olan pusulagazetesi.com.tr internet sitesinde Vali Güner’in Büyükkızılkum ile Filyos Limanı arasında yaptığı incelemelerle ilgili haber, “Filyos gıydan gıydan gidiya!” başlığı ile ye

  • 2022-01-13 11:41:34 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
BARTIN’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Ovatekkeönü köyünde bir ahırda çıkan yangın vatandaşları korkuttu.