GÜNDEM

İNCE, CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 İNCE, CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bartın’daki parti binasının açılışın ardından gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin sorusunu yanıtlayarak, “Çatı aday formülü katılımı düşürür. Her parti kendi adayını göstermelidir. Burada da aday olması gerekenler partilerin genel başkanlarıdır. Ben aday olacak mıyım? Evet olacağım.” Dedi.


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bartın’daki parti binasının açılışın ardından gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin sorusunu yanıtlayarak, “Çatı aday formülü katılımı düşürür. Her parti kendi adayını göstermelidir. Burada da aday olması gerekenler partilerin genel başkanlarıdır. Ben aday olacak mıyım? Evet olacağım.” Dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bartın’da bir dizi ziyaretlerde bulunurken daha sonra parti binasının açılışını gerçekleştirdi. İnce Bartın’daki parti binasının açılışı sonrasında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya yanıt vererek adaylık açıklamasında bulundu.

İnce açıklamasında genel seçimlerin 2023’e kalmayacağını ifade edip, “Zaten 2023’ün Haziran’ını bulmayacağını düşünüyorum. Ama ne zaman olur bir tahminde bulunmayayım. Matematik bilen insanlar çatı aday formülüne yanaşmazlar. Çatı aday formülü katılımı düşürür. Tekrar tekrar söylüyorum. Her parti kendi adayını göstermelidir. Burada da aday olması gerekenler partilerin genel başkanlarıdır. Bizim partimizde nasıl olacak diye sorarsanız biz partimize kayıtlı üyelerin önüne sandığı koyacağız. Ben aday olacak mıyım? Evet olacağım. Partiden başka bir arkadaşımız da aday olabilir. Parti üyelerinin önüne sandığı koyacağız. Üyeler kimi aday gösteriyorsa o bizim adayımız olacak. Bizde demokrasi var. Türkiye’de demokrasi var ama partimizde demokrasiyi uyguluyoruz önce. Örneğin ben daha yeni Genel Başkan seçildim beni partinin tüm üyeleri seçti. Bütün partilere de tavsiye ederim Türkiye’ye demokrasi vaat edenlere önce partilerinde demokratik davranmalarını tavsiye ediyorum. Biz kendimizi millete gösteriyoruz. Biz üyelerimizin önüne sandığı koyuyoruz onlar belirliyorlar. Bütün partilere de bunu tavsiye ederim.” İfadelerinde bulundu.

2018 yılında Bartın’da gerçekleştirdiği miting konuşmasına da değinen İnce, “Bakın ben 2018’de burada pazaryerinde bir miting yaptım. Bugün gelirken yolda baktım. 2018’de Bartın’da ne demişim diye baktım. Bartın’da şunu demişim 3 sene önce. Beni değil Erdoğan’ı seçerseniz dolar da 4 TL imiş o zaman. Dolar 8-10 TL olur demişim. Oldu mu? Oldu, geçti bile 8’i. Bakın bir daha söylüyorum bu şekilde Türkiye’yi yönetmek gelecek hırsızlığı demektir. Gelecek hırsızlığı şudur. Henüz doğmamış bir çocuk düşünün. Biz bu yer yüzünde kimimiz 20 yaşında kimimiz 60-70 yaşında. Yer yüzünde yaşıyoruz şu anda. Bizim doğmamış çocuğa karşı bir üstünlüğümüz yok. Onunda hakları var bu dünya üzerinde bu memleket üzerinde. Eğer bu ülkenin kaynaklarını bu kadar kötü kullanırsak doğmamış çocuğun hakkını çalan hırsız oluruz. Buna hakkımız yok. Üç buçuk tarafı denizlerle çevrili doğası var, madeni var, Avrupa’nın en genç nüfusu var. Aklına ne geliyorsa var. Turizmi var, tarihi var. Ormanı var gölü var ama yoksuluz. Neden fakiriz? Neden Kapıkule’den çıktığımızda insanlar zengin de neden Kapıkule’den içeri girdiğinde fakiriz? Neden fakiriz çünkü bu ülke kötü yönetiliyor. Çünkü bu ülke soyuluyor.” Dedi.

İnce açıklamasının şunları söyledi; “Ben birincisi gençlere seslenmek istiyorum. Yurt dışı hayalleri kurmayın. O hayalleri terk edin. Bu memleket bizim. Sokaklarını biz temizlemezsek kimse temizlemez. Ormanlarını biz korumazsak kimse korumaz. Yanan ormanların yerine yenisini dikeceğiz, sokaklarını biz temizleyeceğiz. Laboratuvarlarında siz çalışacaksınız. Yurt dışı hayali kurmak yok bunu bırakın. Hep beraber bu ülkeyi kalkındıracağız. AK Parti’lisi MHP’lisi, İYİ Parti’lisi Memleket Partili’si hepsi… Kadınlara sesleniyorum. Ey kadın kardeşlerim 1,8 milyar liralık Müslüman alemi var bu dünyada. 2 milyara yakın. Afganistan’a, Suriye’ye, Pakistan’a, İran’a, Suudi Arabistan’a bakın bir de kendinize bakın. Neden siz diğer Müslüman ülkelerde olduğu gibi değil de bu ülkede daha kişilikli daha kimlikli ve daha insanca yaşıyorsunuz? Atatürk’ün sayesinde. Eğer haklarımıza sahip çıkmazsanız bin sene daha Atatürk beklersiniz. Onun için haklarınıza sahip çıkın diyorum. Muhafazakarlara seslenmek istiyorum birde. 19 yıldır bu iktidara oy veriyorsun. Gerçekten Türkiye’nin soyulduğunu görmüyor musun? 5 yerden maaş alanlar yok mu? Bunları görmüyor musun? Mümin müminlere oy verir mümin görünümlülere oy vermez. Bunlar mümin görünümlü. Şatafatı görmüyor musun? Cuma namazına giderken 300 arabayı görmüyor musun? Böyle bir dünya yok. Böyle bir din yok. Biz sömürge miyiz? Dolar üzerinden Euro üzerinden köprü geçişi ne demek oluyor. Hani sen yerliydin hani sen milli idin. Bakın 19 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama bu muhalefetinde kafası karışık. Üç sene önce meydanlara çıktığımda bu muhalefet bana destek olsaydı çoktan indirmiştik bunları çoktan. Şimdi Türkiye’nin önüne yeni bir yol açtık ne cumhur ne millet tek yol memleket diyoruz. İşimiz zor, işimizin zor olduğunu biliyorum. Ama bu millete güveniyorum. Türkiye Cumhuriyeti 20 genel seçim yaptı 10’unda iktidarı değiştirdi. Yüzde 50. Bu sefer bu iktidarı değiştireceğine adım gibi eminim. Bunu görüyorum sokakta. Millet kimi göndereceğine karar vermişte kimi getireceğine karar vermemiş henüz. Onun için yollardayım. Sizleri Memleket Partisi’ne davet ediyorum.”


 

  • 2021-10-08 10:43:19 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.