GÜNDEM

Kaynak kitaplar ücretsiz veriliyor

Kaynak kitaplar ücretsiz veriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeni eğitim öğretim yılında okul kitaplarının yanında yardımcı kitapların da ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılacağının müjdesini vermesinin ardından Bartın'da 260 bin ders kitabının yanında 167 bin adet yardımcı kaynak kitap öğrenciler için okul sıralarındaki yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağustos ayında gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yeni dönemde okullarda ders kitaplarına ek olarak yardımcı kaynakların da ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından okulların açılmasına sayılı günler kala ders kitapları gibi ücretsiz dağıtılacak olan yardımcı kaynak kitaplarda okul sıralarındaki yerlerini aldı.

Bartın'da 160 okulda ücretsiz dağıtılan 260 bin ücretsiz ders kitabı ile birlikte yine ücretsiz olarak dağıtılacak 167 bin adet yardımcı kaynak kitapta öğrencilerin kullanımına hazır halde sıralara yerleştirildi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar Bartın'da 160 okulda 260 bin ücretsiz ders kitabı ile birlikte 167 bin adet yardımcı kaynak kitabın öğrencilerin kullanımına hazır halde olduğunu ifade ederek, “2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kaldı. Pazartesi günü itibarıyla 1'inci sınıf öğrencilerimiz uyum haftası etkinliklerinde okullarımıza gelecekler. Bizde Bartın'da tüm hazırlıklarımızı her anlamda çalışarak yaptık. Ücretsiz ders kitaplarımız Bakanlığımızın yıllardır yürüttüğü bir proje. Bartın'da şu anda 160 okulda 260 bin ücretsiz ders kitabı öğrencilerimizin sıralarında hazır. Ayrıca bu sene ilk defa ücretsiz ders kitaplarıyla beraber Bartın'ımızda 167 bin adet yardımcı kaynak kitapta öğrencilerimizin sıralarında hazır. Ben bu açıdan Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bartın'da yeni eğitim öğretim yılı öncesinde tüm hazırlıkların eksiksiz bir şekilde yapıldığını ifade ederek açıklamasını sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Acar, “Bartın'ımızda 160 okulumuzda, 29 bin 384 öğrencimize 1803 derslikte 2342 öğretmenimizle İnşallah hizmet edeceğiz. Bartın'ımızda öğretmen açığımız yok. Çok şükürler olsun ki öğretmen fazlalığımız var. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Küçük onarımlarımız ve büyük onarımlarımız bitti. Şu anda içinde bulunduğumuz okul Köksal Toptan Anadolu Lisemiz. 6 ay önce deprem güçlendirmesine alınmıştı. Şu anda her şeyiyle eksiksiz bir şekilde tamamlandı. Bize teslim edildi ve Pazartesi eğitim-öğretime başlayacak. Bartın'da eğitim-öğretime eksiksiz başlamanın gururunu yaşıyoruz” ifadelerinde bulundu.
 

  • 2022-09-06 11:08:12 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.