GÜNDEM

Tarihi İpek Yolu çöplük oldu

Tarihi İpek Yolu çöplük oldu

Bartın’ın Kocareis Kavlak Mahallesinde bulunan “Amastris ve Kromna Rotası” olarak bilinen tarihi İpek Yolu Geçidi hafriyat yığınları ve ev atıkları ile çöplüğe döndü. 

Bartın’ın Kocareis Kavlak Mahallesi Ovaz Yanı Mevkii tarihi İpek Yolu Geçidi olarak bilinen ve Bartın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün yol üzerine yerleştirdiği tabela ile “Amastris ve Kromna Rotası” olarak belirlenen tarihi yol âdete çöplüğe döndü. 

Yol boyunca moloz yığınları ve çöp yığınlarının bulunduğu noktalar görenleri bile utandırırken, turizm kenti olan Bartın’ın değerlerine açıkça saygısızlık yapıldığını da gözler önüne seriyor. 

 Bölgede yaşayan vatandaşlar gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerin tarihi değeri bulunan bu bölgeye sık sık gelerek buraya çöplerini bıraktıklarını ifade ediyor. 

  • 2022-04-15 12:43:08 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
BARTIN’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Ovatekkeönü köyünde bir ahırda çıkan yangın vatandaşları korkuttu.