GÜNDEM

Türkiye Yüzyılında Tarım Vizyonu

 Türkiye Yüzyılında Tarım Vizyonu

Tarım ve Orman Bakanlığının düzenlediği “Türkiye Yüzyılında Tarım ve Orman Vizyonu” isimli bilgilendirme toplantısı Bartın’da gerçekleştirildi. 
Toplantıya Tarım ve Orman Bakan Danışmanları Ejder Oruç, Hakan Bilir katılırken, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, Karabük Tarım ve Orman İl Müdürü Çetin Ayvalık, Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, DSİ 233. Şube Müdürü Muharrem Atalar ve İlçe Şube Müdürleri de katıldı. 

Toplantıda Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin videolu mesajı izlendi. Ardından tarımsal üretim destekleme modelleri, tarım cebimde mobil uygulaması, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla çiftçi ve yatırımcılara sağlanan sübvansiyonlu krediler, Bakanlık Kayıt Sistemleri, destekleme kalemlerinin sadeleştirilmesi, Dijital Tarım, E-Devlet ÇKS Entegrasyonu, su kanunu, tarım arazileri ve meraların korunması, tedarik kaynaklarının çeşitlendirilmesi, kırsal yerleşim modeli, Yeminli Tarım Müşavirliği ve İl Müdürlüklerinden beklentiler konulu sunum gerçekleştirildi. 
 

  • 2023-02-03 11:00:03 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.