GÜNDEM

YILLARDIR SÜREN TARTIŞMA BİR İMZA İLE SON BULDU

YILLARDIR SÜREN TARTIŞMA BİR İMZA İLE SON BULDU

Belediye özel halk otobüsleri ile Esenyurt dolmuşçuları arasında yıllardır süren ve uzayıp giden hat ve yolcu kavgası sona erdi.

11 ağustos tarihinde Belediye Encümeni huzurunda Belediye Meclis Salonunda Kapalı Teklif  Usulü ile 30 yıl süreli, yıllık ruhsat yenileme yöntemi ile 75 araç için tek oturum halinde yapılan, yıllık Özel Halk Otobüsü Toplu Taşıma Çalışma Ruhsatı verilmesi işinin ihalesi itiraz süresi sona erdi ve sözleşmeler yapıldı.

İhale öncesinde Esenyurt dolmuş hattı ve İnkumu Özel Halk Otobüsleride Bartın Belediyesi Özel Halk otobüsleri kooperatifine bağlanmış ihale öncesinde birlik beraberlik mesajı verilmişti.

Bugün ise Bartın Belediyesinde düzenlenen imza töreni ile ihalesi sonuçlanan 75 halk otobüsünün sözleşmesi yapıldı…

Bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü ve Esenyurt hattında son 5 yıldır alıştığımız kavgalar olmayacak, Esenyurt dolmuşçuları ve İnkumu özel halk otobüsleri esnaflarıda Bartın’ın her yerine her noktasına dönüşümlü olarak hizmet verecekler.

  • 2021-09-10 11:26:44 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.