SAĞLIK

O KOKUNUN SEBEBİ NEDİR?

O KOKUNUN SEBEBİ NEDİR?

İddialar Vahim…Bu Kokuyu Çekmek Zorunda mı Kalacağız
Bartın Sanayi kavşağın ile Gürgenpınarı arasında yer alan mevkiiden oluşan pis kokunun sebebini soran vatandaşlar, bu sorulara yanıt bulamıyor. İddialara göre ise; Bartın’da Çimento Üretimi yapan fabrikanın, atıktan türetilmiş yakıt hazırlama tesisi kurduğu ve il dışından gelen atıkların burada yakıta dönüştürüldüğü ve bu nedenle bu kokunun oluştuğu söyleniyor.
Günlerdir bu iddialar gündemde iken, vatandaşlar şikayetlerini belirtmişken, hiçbir kurumdan yada ilgili fabrikadan hiçbir açıklamanın gelmemesi, acaba birileri bu durumu göz arda mı ediyor sorusu akıllara geliyor.
Bugün Bartınlı gazeteci Ayhan Acar ise iddia edilen fabrikanın görüntülerini çekere canlı yayında durumla ilgili açıklama yaptı. ‘’Bu kokunun artık çekilmez hale geldiğini, turizmi canlandırmak istiyoruz, ama tatil için bu yoldan geçen ve İnkuma giden insanlara bu kokuyu nasıl açıklayacağız.’’ Dedi
Ayrıca yine bu koku daha öncede gündeme gelmiş. Bartıntv bunu habere dönüştürerek iki buçuk ay önce gündeme getirmişti. O günden bugüne konuyla ilgili hiçbir kurum ya da kokunun kaynağı olduğu iddia edilen o fabrikadan da açıklama gelmedi.

  • 2018-12-10 12:44:14 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
BARTIN’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Ovatekkeönü köyünde bir ahırda çıkan yangın vatandaşları korkuttu.