SAĞLIK

O KOKUNUN SEBEBİ NEDİR?

O KOKUNUN SEBEBİ NEDİR?

İddialar Vahim…Bu Kokuyu Çekmek Zorunda mı Kalacağız
Bartın Sanayi kavşağın ile Gürgenpınarı arasında yer alan mevkiiden oluşan pis kokunun sebebini soran vatandaşlar, bu sorulara yanıt bulamıyor. İddialara göre ise; Bartın’da Çimento Üretimi yapan fabrikanın, atıktan türetilmiş yakıt hazırlama tesisi kurduğu ve il dışından gelen atıkların burada yakıta dönüştürüldüğü ve bu nedenle bu kokunun oluştuğu söyleniyor.
Günlerdir bu iddialar gündemde iken, vatandaşlar şikayetlerini belirtmişken, hiçbir kurumdan yada ilgili fabrikadan hiçbir açıklamanın gelmemesi, acaba birileri bu durumu göz arda mı ediyor sorusu akıllara geliyor.
Bugün Bartınlı gazeteci Ayhan Acar ise iddia edilen fabrikanın görüntülerini çekere canlı yayında durumla ilgili açıklama yaptı. ‘’Bu kokunun artık çekilmez hale geldiğini, turizmi canlandırmak istiyoruz, ama tatil için bu yoldan geçen ve İnkuma giden insanlara bu kokuyu nasıl açıklayacağız.’’ Dedi
Ayrıca yine bu koku daha öncede gündeme gelmiş. Bartıntv bunu habere dönüştürerek iki buçuk ay önce gündeme getirmişti. O günden bugüne konuyla ilgili hiçbir kurum ya da kokunun kaynağı olduğu iddia edilen o fabrikadan da açıklama gelmedi.

  • 2018-12-10 12:44:14 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.