SİYASET

KARAMAN: "BEN HER ŞEYİMİ KOZCAĞIZ’A ADADIM"

KARAMAN: "BEN HER ŞEYİMİ KOZCAĞIZ’A ADADIM"

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kozcağız’a kazandırılan yatırımları tek tek anlatan Karaman, kendisinin Kozcağız halkının hizmetkârı olduğunu söyledi. Konuşmasında Kozcağızlılara seslenen Karaman, her şeyini Kozcağız’a adadığını ifade etti. Karaman; “Kozcağızlı hemşerilerim beni çok iyi bilirler ve iyi tanırlar. Halkımız bana güvenmeye devam etsinler. Ben her şeyimi Kozcağız’a adamış birisiyim. Ben beldemize eserler bırakmak için geldim. Nefesimin sonuna kadar milletimin hizmetkârıyım” diye konuştu.

Sorulara içtenlikle yanıt veren Karaman, sözlerine kendini tanıtarak başladı. Karaman; “1949 yılında Kozcağız Demirciahmetler Mahallesi’nde doğdum.  İlköğrenimini Kozcağız’da tamamladıktan sonra, 14 yaşında imalat alanında eğitim almak için İstanbul’a gittim. İstanbul’da aldığım iki yıllık eğitimin ardından memleketim Kozcağız’a dönerek üretime başladım. Kısa bir süre sonra kurduğum atölye bir şirketler grubuna dönüştü. Lastik, zirai aletler başta olmak üzere büyük bir A.Ş.’nin kurulmasını sağladım. Siyasi kariyerim 1976 yılında rahmetli başkan Kemal Akdemir döneminde sürdürdüğüm belediye meclis üyeliğiyle başladı. 1994 yılında Belediye Başkanlığına talip oldum. 1994’de aldığımız Belediye Başkanlığını 2004 yılına kadar 2 dönem Anavatan Partisiyle devam ettirdik. 2004-2009 yılları arası bir ara verdik. 2009 yılında tekrar başlayarak 2 dönem daha AK Parti’den Belediye Başkanlığına devam ettim. Bundan sonrası için yine İnşallah 31 Martta tekrar aday olduk. Cenab-ı Hak nasip ederse milletimiz teveccüh gösterirse devam etmek istiyorum. Evliyim ve dört çocuk babasıyım” dedi. 

Kozcağız’ın sorun teşkil eden tüm sıkıntıları giderildi

Çok önemli yatırımları Kozcağız’a kazandırdığını söyleyen Karaman, şu ifadeleri kullandı; “Kazandırdığımız eserlerle Kozcağız’ı yeniden tekrar imar ederek bugünkü hale getirdik. Bugüne kadar belediye olarak alt yapı, kanalizasyon, park, bahçe ve su ile ilgili birçok çalışma yaptık. Bartın ilinde ilk defa kanalizasyonu arıtma sistemini biz gerçekleştirdik. Kozcağız’ın kanalizasyonu arıtılıp ırmağa akıyor. Artık ırmağımıza kirli su akmıyor. Yapılan işler tabi hepsi yer altı olduğu için çok fazla gözle görülmüyor. Kozcağız’ın sorun teşkil eden tüm sıkıntıları giderildi. Şu anda devam eden Kozcağız girişindeki terminalin karşısında Kent Park ismi altında bir park projemiz var. Çalışmaları devam ediyor. O da inşallah bir iki ay içerisinde bitecek. Güzel bir görüntü orda elde edeceğiz. Kozcağız’ın girişinde Kent Park’ın yanı sıra terminal ve düğün salonu ile birlikte içinde sosyal aktivite bulunan spor salonu, toplantı salonu, düğün salonu bir arada olan Kozcağız girişinde Kozcağız’ın gerdanlığı diyebileceğimiz bir görüntüde bir eserimiz mevcut. Adeta beldemizin gerdanlığı gibi. 

Vatandaşlarıma spor yapabilme imkanı sunduk

Geçtiğimiz günlerde spor salonu açtık. Spor yapmak isteyenler için yaptığımız salona büyük bir ilgi var. Akşam tekrar bir ziyarette bulundum. Müracaat sayısı 290’ın üzerinde şu anda. Yani 15-20 günlük sürede 300 civarında vatandaşımız spor yapmak için başvuruda bulunmuş. Vatandaşlarımıza bu imkanı sağladık. Bütün gençlerin spora önem verdiklerini ve merakla spora gittiklerini görüyorum. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutma adına da büyük önem taşıyan bir hizmet oldu. Bunun yanında Kozcağız’ın futbol sahası sentetik çim ve suni çim ile yapıldı. Bunun yanında tribünü, 750 kişilik soyunma odaları ve bütün ihtiyaç olan bütün bölümleri içinde olan bir tribünde Kozcağız’a kazandırmış olduk. Her mahallemizde parklarda ve yollarda bütün eksiklerimizi yüzde 90 tamamladık. Yüzde 100 dersek yalan olur. İnşallah eksik kalan yerleri yeni dönemde tamamlayacağız. 

Kozcağız meslek lisesine kavuşacak

Şuanda Kozcağız’da ihtiyaç olan bir anaokulu ihtiyacı vardı. O da şuanda kaba inşaatı bitmek üzere.. Yani 2 ay içerisinde tamamen bitecek. Bizim desteklerimizle ve işi takip etmemizle sürecin hızlanmasını sağladık. Okulumuzun arsasını temin ettik. Takibinde olduğumuz Endüstri Meslek Lisesi için yer tahsisini yaptık. İmarını yaparak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettik. İl Özel İdaresi ihale aşamasına getirdi. Ancak geçen seneki dola kurunun yükselmesinden dolayı bazı yatırımlar askıya alındığı için ihale edilememişti. Ancak şimdi tekrar 2019 yatırım programına alındı. Bu sene inşallah ihalesi yapılacak. 16 derslik 2 atölyesi içinde olan bir Endüstri Meslek Lisesi’ni de Kozcağız’a kazandırmış olacağız.  Bunların da takipçisiyiz.

16 dönüm alanda mesire alanı oluşturulacak

Bunun yanında Kozcağız için yapılması gereken bütün çalışmalar son hızıyla devam etmekte. Şu arada tabi rutin çalışmalar var. Ama inşallah önümüzdeki sene yeni yaptığımız projeleri de inşallah hayata geçirmeye çalışacağız. Ahmetdemirci ve Ahmetler Mahallesi’nde 1975 yıllarında yapılan Sağlık Ocağı dediğimiz alan var. Orada 16 dönümlük bir alan mesire alanı olarak düzenlenecek. Bu alanda seyir terası, kafeterya, oyun alanları, piknik yapılacak alanlar, spor alanları ve yürüyüş yolu olan güzel bir park inşa edilecek. İnşallah onu da en kısa zamanda hayata geçirdiğimizde Kozcağız yaşanılabilir güzel bir ilçe statüsüne kavuşmuş olacak. Bunun yanında lüzum eden yatırımları zaten takip ediyoruz. 

2020 yılında Kozcağız’a doğalgaz getirilecek

İnşallah 2020 yılında Kozcağız’a doğalgaz hadisesi çalışmaları da başlamış olacak. Doğalgaz şirketinin yatırımında 2020 yılında başlanacağını söyledi. İnşallah o da geldikten sonra Kozcağız’ın fazla bir ihtiyacı kalmamış oluyor. İstihdam konusunda ise Kozcağız’da sanayimizde 100’ün üzerinde esnafımız mevcut.  Bunun yanında ayakkabı saya atölyeleri var burada. Toplamında 500 civarında gencimiz istihdam ediliyor. Kozcağız’a 15 kilometre uzaklıkta olan organize sanayide çalışan işçilerimiz var. Orda da yapılan genişletme çalışmalarından dolayı daha büyük fabrikalar yapıldığında Kozcağız ve Bartın’a iş ve işçi sorununda yardımcı olacak bir alan. Halkımız Her yerde bir fabrika istiyor ama bu mümkün değil.  Rast gele bir yere fabrika yapamıyoruz artık. Fabrikalar organize sanayide. Bunun haricinde inşallah önümüzdeki sezonda daha başka iş alanları açılması konusunda belediye olarak bize düşen görevi yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” 

1994 yılından beri musluk suyunu kullanıyorum

Kozcağız halkının musluktan akan suyu içebildiğini belirten Karaman; “Musluktan akan su içilebiliyor. Suda en ufak bir şey yoktur. Zaten her 2 ayda bir Sağlık Bakanlığı numuneler alarak tahlil yapıyor. Suda içilemez diye bir kaide yok. Ben şahsen içiyorum. 1994 yılından beri musluk suyunu kullanıyorum. Suyumuzda sadece kireç var. O da çocuklarımıza faydalı olan bir su. Bunun haricinde suyumuzda mikrop oranı yüzde sıfırdır. Bizzat kendim Ankara Hıfzıssıhha Enstitüsü’ne götürdüm suyu.  Suda en ufak bir şey yok” dedi. 

Birçok ilçeden daha fazla yatırım aldık

Kozcağız Barajı’ndaki çalışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karaman; “Geçtiğimiz günlerde Ankara Genel Müdür Yardımcısı ile birlikte Kastamonu Genel Müdürü ve ekibi ile birlikte buradaydılar. Kozcağız Barajı’ndaki çalışmaları incelediler. Bölge müdürü çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Yani bu sene çalışma devam edecek. İnşallah bu sene de devam ederse sene sonunda bitecek inşallah. Barajın katkısı ilk etapta Kozcağız ve Bartın’ı sel tehlikesinden korumak. İkincisi sulama projesi yapılıyor. O da gerçekleşirse tarım alanında sulama yapmak için çalışmalar olacak. Sulama işi gerçekleştiği zaman iş adamları bu bölgede yatırımlar yapacaklar diye düşünüyorum. Gerçekten çok önemli bir yatırım hayata geçiriliyor. Çevre belde ve ilçelere baktığımızda Kozcağız beldemizin yatırımdaki payını aldığını net bir şekilde görmek mümkün. Birçok ilçeden daha fazla yatırımı Kozcağız’a kazandırdık. Tabii bu yatırımların beldemize kazandırılmasında Sayın Milletvekilimizin de destekleri çok büyük. Sayın Milletvekilimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe olması için gereken ne ise yapıyoruz

Kozcağız’ın ilçe olma talebiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karaman; “Türkiye’de bizim Kozcağız gibi nüfusu 5.000 ‘in üzerinde 41 tane belde var. Biz bu 41 beldenin içinde en yüksekten aşağıya inerken 16. sıradayız.  Türkiye’de 15 tane ilçe yapılırsa mutlaka içinde oluruz. Ama hiç ilçe yapma gibi bir durum yok iken de kalkıp bir tek Kozcağız ilçe olsun diye talepte bulunmak olmaz. Hükümetin böyle bir çalışması olursa mutlaka içinde oluruz. ‘Kozcağız’ı ilçe yapacağız’ diye söz vermem mümkün değil. Ancak takibi elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapacağız. Bu devlet politikası. Bizim dışımızda olan bir hadise. Ama olması için her türlü çalışmayı yapacağız ve yapıyoruz. Sayın Milletvekilimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da yanımızda. Beldeye yapılanların her birinde vekilimizin desteği sonsuz. Sağ olsun her türlü taleplerimizde ve isteklerimizde bize elinden gelen desteği yapmakta özen gösteriyor. Kendisine de o husus adına Kozcağızlar adına ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Bana güvenmeye devam edin

Konuşmasının sonunda Kozcağızlı seçmene seslenen Karaman; “Kozcağızlı hemşerilerim beni çok iyi bilirler ve iyi tanırlar. Ben gerçekleşmesi garantisi olmayan hiçbir işi ağzıma almam. Ne zaman iş yoluna girmiş olma aşamasına gelirse bu işi halkıma duyururum. Yoksa işkembeden konuşmaya gerek yok. Güvenmeye devam etsinler. Ben her şeyimi Kozcağız’a adamış birisiyim. Ben buraya gelmeden önce evlerimi iş yerimi her şeyimi tamamladım da geldim. Ben beldemize eserler bırakmak için geldim. Nefesimin sonuna kadar milletimin hizmetkarıyım” şeklinde ifade etti.

  • 2019-03-08 14:27:08 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.